Z médií

Nenechte si ujít vždy aktuální informace z oblasti tvorby webových stránek a souvisejících službách z pohledu odborných médií. Pravidelně zde naleznete odkazy na aktuální a zajímavá témata týkajících se prezentace na internetu.

Internetové prohlížeče projdou velkými změnami

Chrome od společnosti Google se přebarví do Materialu a bude šetřit RAM. Edge od Microsoftu, který nahradil ve Windows 10 Internet Explorer,  dá zelenou WebM a naučí se nové technologie. Firefox projde vnitřní proměnou a rozloučí se se starými doplňky.

Číst více

Návštěvníků webů z mobilů a tabletů přibývá

Kdo pořád ještě otálí s úpravou svého webu pro mobilní telefony, už zaspal dobu. Počet českých internetových uživatelů, kteří navštěvují webové stránky zapojené do výzkumu NetMonitor z mobilů a tabletů, totiž v únoru překročil 4 miliony. Za poslední půlrok se tak toto číslo zvýšilo o 1,5 milionu mobilních reálných uživatelů (RU).

Číst více

Seznam.cz bude ověřovat “pravost” e-mailů dle domény

Od dubna zavádí Seznam.cz u svých freemailových služeb ověřování příchozí pošty pomocí technologie DomainKeys Identified Mail (DKIM), díky čemuž omezí doručování nevyžádané pošty do schránek svých klientů.

Číst více

Zlatý čas pro hoax, Facebook mění pravidla

Facebook zase po čase mění svá pravidla. Toho opět využívají vtipálci, kteří vypustili do světa nesmyslný status, který za pomoci neznalých uživatelů internetu šíří dál.

Číst více

Tvorba zabezpečených webů se možná zjednoduší

Vytvořit šifrované webové stránky na protokolu https je dnes poměrně složitým a drahým procesem. Jak informoval server Živě.cz, vše by se mohlo již v polovině příštího roku díky projektu Let’s Encrypt změnit.

Číst více

Vše ohledně tvorby www stránek zodpovíme:
 +420 776 116 166 |  podpora@smart-websites.cz |  @smartwebsites.cz

Vše ohledně tvorby www stránek zodpovíme:
 +420 776 116 166
 podpora@smart-websites.cz
 @smartwebsites.cz