Zvyšujeme výkon vašich webů: Nově nabízíme Memcached a Redis

S potěšením vám oznamujeme, že jsme rozšířili naše webhostingové služby o dvě výkonné technologie - Memcached a Redis. Tyto nástroje nám pomohou významně zrychlit vaše webové aplikace a zlepšit uživatelský zážitek vašich návštěvníků.

Memchached a Redis

Blog |

Co je Memcached

Memcached je distribuovaný systém pro ukládání dat do mezipaměti, který je navržen pro zrychlení dynamických webových aplikací. Jeho hlavní výhodou je schopnost snížit zatížení databáze a zrychlit načítání webových stránek tím, že ukládá často používaná data do paměti RAM.

Co je Redis

Redis (Remote Dictionary Server) je pokročilý systém pro správu klíč-hodnota databáze, který funguje také jako úložiště dat v paměti. Kromě základních funkcí nabízí Redis podporu pro různé datové struktury, jako jsou seznamy, sady a hashe. To z něj činí všestrannější nástroj pro ukládání a manipulaci s daty.

Hlavní rozdíly mezi Memcached a Redis

Zatímco oba nástroje slouží k ukládání dat do mezipaměti, existují mezi nimi klíčové rozdíly:

  1. Datové struktury: Redis podporuje více datových struktur, Memcached je omezen na jednoduché klíč-hodnota páry.
  2. Perzistence: Redis umožňuje ukládání dat na disk, Memcached je čistě v paměti.
  3. Replikace: Redis nabízí vestavěnou replikaci, Memcached nikoliv.
  4. Škálovatelnost: Memcached je jednodušší pro horizontální škálování.

Možnost výběru mezi Memcached a Redis

Nově nabízíme našim klientům možnost vybrat si mezi Memcached a Redis v rámci jejich webhostingového balíčku. Pokud si nejste jisti, která technologie je pro vás vhodnější, rádi Vám pomůžeme s výběrem na základě vašich specifických potřeb a typu webové aplikace.

Automatická aktivace pro klienty se Správou webu

Pro všechny klienty, kteří využívají naši službu Správa webu, jsme automaticky aktivovali tu nejvhodnější technologii. Tímto krokem chceme zajistit, že vaše weby budou okamžitě těžit z výhod těchto výkonných nástrojů.

Přechod na Správu webu

Klienti, kteří využívají pouze webhostingové služby, mají nyní skvělou příležitost přejít na balíček Správa webu. Kromě přístupu k Memcached nebo Redis získáte další výhody, jako jsou:

  • Pravidelné aktualizace redakčního systému
  • Zálohy až 50 dní zpětně

Závěrem

Implementace Memcached a Redis do našich webhostingových služeb představuje významný krok vpřed v našem úsilí poskytovat vám nejlepší možné řešení pro vaše webové projekty. Věříme, že tyto nové nástroje vám pomohou zlepšit výkon vašich webových aplikací a poskytnout vašim návštěvníkům ještě lepší uživatelský zážitek.

Pokud máte jakékoliv dotazy ohledně těchto nových funkcí nebo chcete upgradovat svůj hosting, neváhejte nás kontaktovat. Jsme tu, abychom vám pomohli maximalizovat potenciál vašeho webu.